o mnie

o mnie
#

W moim domu zawsze gościły zwierzaki. Chomiki, myszy, koty, konie, wszystkie często uwieczniane były na zdjęciach. Miłość do zwierząt przerodziła się w pasję i hobby, a później zdeterminowała wybór kierunku studiów i zawodu. Jestem zootechnikiem i dzięki mojej pracy mam możliwość bliższego poznania wielu gatunków zwierząt, również takich, których sesja fotograficzna może wydawać się niecodziennym pomysłem. Ale nie ma rzeczy niemożliwych!

#

Kiedyś przeczytałam niezwykłe słowa wypowiedziane przez znanego fotografa David’a duChemin’a : „Patrz oczyma, fotografuj sercem”. Pomyślałam, że to najpiękniejsza rada, jaką może otrzymać fotograf. Postępując zgodnie z tą zasadą, od paru lat zgłębiam tajniki fotografii. W ten sposób miłość do zwierząt przerodziła się w ogromną pasję, jaką stało się ich fotografowanie.

#

Gdyby ktoś kazał mi wybrać moje ulubione prace, byłoby mi niezmiernie ciężko to zrobić. W wielu zdjęciach dostrzegam „coś”, a moim celem jest sprawienie, aby poprzez moje fotografie, dostrzegli „to” również inni. Czasami udaje się uchwycić moment zupełnie przypadkowo, innym razem trzeba czekać na niego niemalże godzinami. Zawsze chodzi o detal – spojrzenie, błysk w oku, mina - to one decydują o ukazaniu modela w sposób, który opisze go bez słów;)

Top